Pojezdový mulčovač AS 1040 YAK 4WD XL

Pojezdový mulčovač AS 1040 YAK 4WD XL

Katalogové číslo: G9040.0103

Silný, robustní, doma i v obtížném terénu

Robustní cepová sekačka AS 1040 YAK 4WD XL je určena pro náročné použití v nerovném, strmém a mokrém terénu.

Bližší info: 725 336 421, prodej@traktorservis.cz  

Cena na dotaz
Není skladem

Detailní popis

Sekačka s pojezdem drtí bez velké námahy rozsáhlé zelené plochy s výškou porostu až do 1,5m včetně náletových dřevin. Díky tomu je tato cepová sekačka vhodná pro poskytovatele služeb, obce a dodavatele zahrad a terénních úprav. Pro jízdu v terénu je zásadní nízké těžiště, velké pneumatiky XL a větší světlá výšku než AS 1040 YAK 4WD.
Profesionální výkon ve všech směrech
AS 1040 YAK 4 WD XL je poháněn profesionálním motorem Vanguard V-Twin. Horizontální motor poskytuje maximální výkon 23 hp (17,2 kW) při zdvihovém objemu 627 cm3, který přenáší energii přes klínové řemeny přímo na cepový hřídel. Optimální přívod čerstvého vzduchu do motoru zajišťuje cyklónový vzduchový filtr. Díky olejovému a palivovému čerpadlu je AS 1040 YAK 4WD XL vhodný pro svahy.
Stálý pohon všech kol s uzávěrkou diferenciálu
Díky hydrostatickému pohonu lze cepovou sekačku s pojezdem pohodlně a nepřetržitě řídit v rozsahu 7,3 km / h dopředu a 6,8 km / h vzad. Stálý pohon všech kol a vyšší světlá výška XL zajišťují nejlepší možný pohon v jakémkoli terénu. Diferenciál zadní nápravy lze kdykoli uzamknout nožním pedálem. Řízení pohonu je jednoduché a pohodlné pomocí páky ručního ovládání. Do páky pohonu je integrována také automatická parkovací brzda a funkce tempomatu. Z bezpečnostních důvodů má stroj stejně jako osobní automobil pedál nouzového zastavení.
Plovoucí žací ústrojí s Y cepy
Mulčovací žací ústrojí s 56 Y cepy a pracovní šířkou jednoho metru vytváří plošné výkony až 7 300 m² / h. Posečený materiál je rovnoměrně nanesen po celé pracovní šířce. K dispozici je 7 úrovní pro nastavení výšky sečení od 30 do 110 mm. Kyvné zavěšení žacího ústrojí umožňuje, aby se mohlo posunout nahoru v případě nečekaných překážek  (plovoucí žací ústrojí). Je tak maximálně zabráněno poškození žacího ústrojí, rotoru a cepů. Asymetrické uspořádání žacího ústrojí umožňuje efektivní sečení okrajových oblastí a překážek.
Vysoký komfort sezení a ergonomie
Ergonomická a vzpřímená poloha sedu ve stroji zajišťuje dostatek prostoru pro nohy a obsluhu až do výšky 1,85 m. Tvarované sedadlo lze nastavit na délku tak, aby vyhovovalo každému uživateli. Inovativní systém odpružení s tlumením koncové polohy je také individuálně a plynule nastavitelný tak, aby vyhovoval každému řidiči. Všechny ovládací prvky jsou pohodlně přístupné. Hliníkové boční panely chrání ruce řidiče před trny a podrostem. Standardní náplně kol proti defektům "Plattfuss-Stop" spolehlivě zabraňují propíchnutí pneumatik.